Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3Nová akcia matracovOd septembra sme si pre Vás pripravili novú akciu matracov. Akciové produkty nájdete v kategórii... arr3Na rok 2021 máme pripravené nové produktyTěšíme sa na Váš záujem a veríme, že oceníte našu ponuku aj v roku 2021.... arr3Matrac DreamLux ste si vyberali najčastejšie.V roku 2021 ste si najviac vyberali matrac DreamLux. Ďakujeme a prajeme Vám hrejivé sny!...

TOVAR V AKCII

Naša cena 194,00 €
Naša cena 189,00 €

NAJPREDÁVANEJŠÍ

Naša cena 45,90 €
Naša cena 395,00 €

ANKETA

Preferujete zdravý spánok?

Áno 41% Celkom áno 21% Nie príliš 18% Vôbec 20%

 

 


BLOG » Zdravý spánok » Spánok a bezpečnosť
Spánok a bezpečnosť

 

Nedostatok spánku okracuje o správne funkcie tela a organizmu

  • Požiadavky a očakávania našej modernej spoločnosti zvyšujú nároky na čas a viac ako inokedy ľudia tento čas získavajú znížením času určeným na oddych a spánok.
  • Je stále viac zrejmé, že náklady na opravu chýb spôsobených nedostatočným spaním  sú oveľa vyššie, než väčšina ľudí uznáva.
  • Cieľom vedeckých výskumov je preto odhaliť, ako nedostatok spánku a dokonca aj nekvalitný spánok, môže viesť k zvýšeniu chýb na pracovisku, zníženiu produktivity a nehodám, ktoré stoja životy a nemalé prostriedky. Informovanosť vám pomôže zlepšiť spánkové návyky a tým aj Vašu bezpečnosť.

 

Nedostatočný spánok nemá prvú pozíciu v príčinách najväčších havárii za posledné desaťročia. Avšak to ale neznamená, že únava a nepozornosť kvôli nedostatku spánku v týchto haváriách nezohrali svoju rolu. Vyšetrovatelia napríklad zistili, že  nedostatok spánku bol významný faktor pri jadrovej havárii v Three Mile Island v roku 1979, rovnako ako v roku 1986 pri havárii v jadrovom reaktore v Černobyle. Vyšetrovanie stroskotania tankeru Exxon Valdez, alebo explózia raketoplánu Challanger tiež ukázalo, že kľúčovú úlohu v oboch nehodách zohral nedostatok spánku. Kým kvôli Challangeru sa skoro prerušil multi miliardový projekt kyvadlových letov, z tankera Exxon Valdez unikla olejová škvrna a spôsobila nevyčíslitelné ekologické, environmentálne a ekonomické škody.