Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3Nová akcia matracovOd septembra sme si pre Vás pripravili novú akciu matracov. Akciové produkty nájdete v kategórii... arr3Na rok 2021 máme pripravené nové produktyTěšíme sa na Váš záujem a veríme, že oceníte našu ponuku aj v roku 2021.... arr3Matrac DreamLux ste si vyberali najčastejšie.V roku 2021 ste si najviac vyberali matrac DreamLux. Ďakujeme a prajeme Vám hrejivé sny!...

TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ

Naša cena 171,00 €
Naša cena 358,00 €

ANKETA

Preferujete zdravý spánok?

Áno 42% Celkom áno 22% Nie príliš 18% Vôbec 19%

 

 


BLOG » Zdravý spánok » Dôsledky nedostatočného spánku
Dôsledky nedostatočného spánku

 

Nedostatok spánku si vyberá daň na našom zdraví, vnímaní a úsudku.

Sme spoločnosť, ktorej sviečka horí z oboch strán, krajina, kde ľudia celú noc študujú, pracujú alebo sa bavia. Avšak, fungovať bez dostatočného spánku so sebou nesie krátkodobé i dlhodobé dôsledky.

V krátkodobom horizonte môže nedostatok spánku ovplyvniť úsudok, náladu, schopnosť učiť sa a uchovávať informácie a môže zvýšiť riziko vážnych nehôd a zranení. V dlhodobom horizonte môže chronický nedostatok spánku viesť k celej rade zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky, kardiovaskulárnych ochorení a dokonca aj skorej mortality.

Spánok a rizika ochorenia

Cenou za nedostatočný spánok je zlý zdravotný stav. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí spia zle sú vystavení vyššiemu riziku mnohých chorôb a zdravotných problémov.  Teraz sa vedci sústreďujú na to aby zistili, prečo tomu tak je.

Spánok  a verejná bezpečnosť

Nedostatok spánku si vyberie daň na vnímaní a úsudku. Na pracovisku, jeho účinky môžeme vidieť v znížení efektivity a produktivity a zvýšením počtu chýb a nehôd. Niekedy sú dôsledky dokonca smrtiace, rovnako ako v prípade úmrtia kvôli ospalej jazde.